آزمون و امتیاز زبان برای مهاجرت به استرالیا

زمانی که شما برای مهاجرت به عنوان متخصص اقدام کنید، باید مدارکی که توانایی زبان انگلیسی شما را نشان می دهد نیز ارائه دهید. نمرات شما شامل یک نمره کلی و 4 نمره در هر مهارت می باشد. تمامی ویزا ها دارای حداقل نمره قابل قبول برای تمامی مهارت ها می باشند  متقاضیان باید حداقل نمره در هر مهارت را کسب کنند. سطح زبان قابل قبول بستگی به نوع ویزایی دارد که برای آن اقدام می کنید. در کل 4 سطح زبان وجود دارد: سطح حرفه ای: این سطح بالاترین امتیاز زبان در مهاجرت مهارتی به استرالیا یعنی 20 امتیاز برای شما به همراه خواهد داشت. سطح زبان خوب: این سطح برای مهاجرت با استرالیا 10 امتیاز را خواهد آورد. سطح مکفی: این سطح زبان حداقل قابل قبول بوده و امتیازی برای پرونده شما نخواهد داشت. سطح ابتدایی: برای نوع های خاص ویزا این سطح حداقل قابل قبول می باشد.

اعتبار امتحان زبان

امتحانات موجود دارای اعتبار 2 ساله می باشند و از آنجایی مهاجرت پروسه زمانبری دارند دقت کنید که هم زمان با آماده شدن دیگر مدارک خود نمره امتحان زبان شما نیز آماده باشد.

انواع امتحانات زبان

آیلتس IELTS

شناخته شده ترین امتحان زبان موجود امتحان آیلتس میباشد. این آزمون که 2 نوع دارد: عمومی و آکادمیک  و در 4 قسمت   Reading, Writing, Listening,  آزمون انجام می شود. در ایران این آزمون هنوز به صورت کاغذی برگزار می شود. در یک روز آزمون کتبی برگزار و عصر همان روز یا فردای آن روز امتحان Speaking به صورت مصاحبهای با تک تک شرکت کنندگان  انجام می شود. Writing این ازمون بسیار دشوار بوده و مشکلترین قسمت این آزمون می باشد و برای ایرانیان گرفتن نمره بالای 7 در Writing به ندرت اتفاق می افتد.

پی تی ای آکادمیک PTE Academic

امتحان آکادمیک زبان انگلیسی پیرسون (Pearson Academic Test of English) نام این آزمون است که با جدیدترین متد های سنجش توانایی طراحی شده است. این آزمون با کامپیوتر انجام می شود . در این آزمون انواع توانایی های زبانی متقاضیان به صورت تلفیقی سنجیده می شود و افراد زیادی با این ازمون موفق به گرفتن امتیاز مورد نیاز خود شده اند. این آزمون در ایران برگزار نمی شود. اداره مهاجرت استرالیا این آزمون را می پذیرد .

تافل TOEFL IBT

این آزمون نیز با کامپیوتر به صورت آنلاین برگزار می شود. 4.5 ساعت به طول می انجامد و پس از آیلتس شناحته شده ترین آزمون در ایران است. به دلیل سطح بالای سوالات این آزمون معمولا انتخاب پرطرفداری نمی باشد.

او ای تی OET

Occupational English Test  که امتحان زبان انگلیسی شغلی ترجمه می شود نیز مورد قبول استرالیا می باشد و برای رشته های پزشکی و مرتبط با سلامت مورد پذیر می باشد.

امتحان زبان کمبریج CAE

آزمون زبان انگلیسی کمبریج می باشد و مورد قبول سازمان مهاجرت استرالیا قرار می گیرد. آزمون با کامپیوتر انجام می شود ولی قسمت Speaking  به صورت مصاحبه انجام می شود . همچنین در ایران برگزار نمی شود. امتحاناتی که طرفداران زیادی دارند نمونه سوالات به وفور در دسترس است . برای آزمون های کم طرفدار  بدلیل کم بودن منابع تمرین ،  متقاضیان نمی توانند آمادگی لازم را قبل از آزمون کسب کنند. ما توصیه می کنیم در امتحانات شناخته شده شرکت کنید. در حل حاضر امتحان PTE برای متقاضیان امتحان زبان بسیار توصیه می شود.

جدول مقایسه نمرات آزمون های زبان

مقایسه نمرات آزمون های زبان

برای کسب بیشترین امتیاز یعنی 20(سطح حرفه ای) باید توانایی های شما به صورت زیر باشد

Listening Reading Writing Speaking
IELTS 8 8 8 8
TOEFL iBT 28 29 30 26
PTE Academic 79 79 79 79
OET A A A A
Cambridge (CAE) 200 200 200 200

برای کسب امتیاز 10 (سطح زبان خوب) باید توانایی مهارتی شما به صورت زیر باشد

Listening Reading Writing Speaking
IELTS 7 7 7 7
TOEFL iBT 24 24 27 23
PTE Academic 65 65 65 65
OET B B B B
Cambridge (CAE) 185 185 185 185
حداقل نمرات لازم ( سطح مکفی) به صورت زیر است:
Listening Reading Writing Speaking
IELTS 6 6 6 6
TOEFL iBT 12 13 21 18
PTE Academic 50 50 50 50
OET B B B B
Cambridge (CAE) 169 169 169 169

Articles

بیشتر  

جاذبه های گردشگری استرالیا

استرالیا کشوری وسیع است که از ایالات متحده کمی کوچکتر است. جاذبه های گردشگری استرالیا به حدی زیبا و شگفت انگیز است که هر ساله تعداد زیادی از توریست و مهاجر را جذب می کند. بنابراین نباید تعجب کرد که استرالیا به مقصد بسیاری از پدیده های غیرمعمول جهان تبدیل شود. با وجود سایت های مختلف و معروف و راهنما …

Continue reading  

دانشگاه سیدنی استرالیا

ما در دانشگاه سیدنی استرالیا طیف وسیعی از دوره های بهترین دانشگاه های استرالیا را ارائه می دهیم از جمله بهترین سبک زندگی دانشجویی به استثنای آفتاب، فرهنگ غذا و سبک زندگی آرام که همه از آن لذت می برند، می توان به دانشگاه سیدنی استرالیا که به عنوان یکی از شهرهای بزرگ دنیا شناخته شده است، اشاره کرد. تحصیل …

Continue reading  

طبیعت استرالیا

کشور استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان است. سرزمین های اقیانوس اطلس سرزمین استرالیا سومین اقیانوس وسیع جهان است. این اقیانوس از سه اقیانوس دیگر تشکیل شده است که حدود ۱۲ میلیون کیلومتر مربع را پوشش می دهد.تقریباً ۷ میلیون کیلومتر مربع یا ۹۱ درصد کل این کشور را پوشش گیاهی بومی تشکیل می دهد.برای ۱۰ هزار سال زندگی و حس …

Continue reading