ویزای استرالیا: از جولای 2019 چه چیزهایی تغییر کرده است؟

استرالیا سطح مهاجرتی خود را برای اولین بار در دهه گذشته کاهش داده است. سال 2019 تغییرات چشمگیری در ویزا های استرالیا به همراه دارد.

تعدادی از مهمترین تغییرات از ابتدای جولای 2019 به صورت زیر است:

  • کاهش تعداد مهاجرین پذیرفته شده

دولت فدرال استرالیا در مارچ اعلام کرد که سقف تعداد مهاجرین از 30،000 به 160،000 تغییر خواهد کرد. از سال 2011 حداکثر تعداد مهاجرین 190،000 تعیین شده بود، ولی در عمل تعداد مهاجرین پذیرفته شده در سالهای 2017-2018 برای اولین بار به 162،000 نفر کاهش یافت.

کاهش در تعداد مهاجران بیشتر در زیر گروه ویزای نیروی متخصص بدون اسپانسر، Skilled Independent Visa دیده شد. در این گروه سهمیه تعداد ویزا از 43،000 به 18،000 کاهش یافت.

دولت اعلام کرده است که تعداد حداکثری تعیین شده تا 4 سال تغییر نخواهد کرد.

  • ویزاهای ایالتی جدید

دول فدرال سهمیه ویزاهای ایالتی را به 23،000 افزایش داده است تا مهاجرین بیشتری را برای کار و زندگی به مناطقی غیر از شهرهای بزرگ بفرستد. دو نوع ویزای جدید در نوامر امسال به صورت ویزای 194 ( اسپانسر ایالتی ) و ویزای 491 ( بدون اسانسر ایالتی ) معرفی می شوند. تعداد حداکثری این ویزاها به ترتیب 9،000 و 14،000 تعیین شده که جز تعداد کل 160،000 ویزا های می باشد.

دارندگاه ویزا های ایالتی جدید باید حداقل 3 سال در مناطق ایالتی حضور داشته باشند تا شرایط تقاضا برای اقامت دائم استرالیا را بدست آورند.

طبق گزارش خبرگزاری  SBS  استرالیا در سال 2022 ویزای دائمی ایالتی معرفی خواهد کرد.

دانشجویان بین المللی، اگر در دانشگاههای ایالتی درس بخوانند، ویزای کار پس از تحصیل را با یک سال اضافه تر دریافت خواهند کرد .

  • امتیازات جدید برای مهاجرین متخصص

متقاضیان ویزا که برای ویزا های ایالتی برگزیده شوند 5 امتیاز مازاد در سیستم امتیاز دهی GSM دریافت خواهند کرد.

متقاضیان با همسر متخصص و متقاضیا مجرد 10 امتیاز مازاد دریافت خواهند کرد.  مدارک  STEM )  شامل رشته های علوم، تکنولوژی، مهندسی ئ ریاضی می باشد) نیز امتیاز مازاد دریافت خواهند کرد.

  • ویزای جدید والدین

اداره مهاجرت استرالیا از اول جولی 2019  شروع به دریافت تقاضا برای ویزای موقت اسپانسر شده والدین کرده است. برای این ویزا اسپانسر ساکن استرالیا ابتدا باید فرم اسپانسرشیپ را تحویل دهد. بعد از تایید این تقاضا، درخواست ویزا می تواند صورت بگیرد. دارندگان این ویزا می توانند تا 5 سال با امکان تمدید مشروط در استرالیا زندگی کنند. سقف تعداد ویزای تعیین شده این ویزا در سال 15،000 می باشد.

  • تغییرات اعطای شهروندی

دولت فدرال الزام داشتن توانایی زبان انگلیسی برای دریافت شهروندی را برداشته است.

دفتر مسیر نقره ای با سالها تخصص در ضمینه ویزاهای  استرالیا خدمات انواع ویزا های استرالیا اعم از ویزاهای نیروی متخصص ، ویزاهای دائم موقت با دارا بودن اطلاعات به روز آمادگی هموار کردن راه مهاجرت برای همگی متقاضیان را دارد. لطفا برای هرگونه سوال و مشورت در این زمینه با دفتر ما تماس بگیرید.