مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت مهندسی

CDR چیست؟

CDR که مخقف Competency Demonstration Report می باشد و ما آن را به فارسی گزارش اثبات توانایی های مهندسی ترجمه می کنیم مجموعه ای از مدارک می باشد که افرادی که از طریق رشته مهندسی می خواهند به استرالیا مهاجرت نمایند باید به سازمان مهندسین در استرالیا ارسال نمایند تا این سازمان مدارک مهندسی ایشان را با مدارک مهندسی در استرالیا معادل سازی نماید.

بخشهای اصلی CDR شامل سه عدد گزارش کاری مرتبط با فعالیتهای مهندسی، خلاصه ای از شایستگی های ادعا شده توسط شما در زمینه مهندسی و خلاصه ای از پیشرفت حرفه ای مستمر می باشد. در کنار این موارد رزومه حرفه ای و یکسری ترجمه مدارک تحصیلی، شناسنامه و غیره مورد نیاز می باشد.

از آنجا که ما روزانه به بسیاری از موکلینمان که از طریق مدارک مهندسی اقدام می نمایند کمک می کنیم تا مدارک خود را جهت ارسال به سازمان ارزشیابی مدارک در استرالیا تهیه و تنظیم نمایند، به نظر ما راهنمایی های زیر در این زمینه می تواند برای همه افراد مفید واقع گردد.

  1. اگر مدرک لیسانس یا فوق لیسانس مهندسی خود را از دانشگاه های ایران دریافت نموده اید، حتی اگرمدرکتان از دانشگاه های معتبر ایران صادر شده است حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که کشور میزبان شما حق این را دارد که قبل از پذیرش شما به عنوان یک مهندس، توانایی های مهندسی شما را یک بار دیگر تحت بررسی قرار دهد. این کار تنها به این دلیل صورت می گیرد که استرالیایی ها مطمئن باشند دانش مهندسی شما و متدها و شیوه های حل مسائل مهندسی که شما به کار می برید، با شیوه ها و اصول این کار در استرالیا منطبق است. آنها این زحمت را به شما نمی دهند که به شما اثبات کنند مدرک و تخصص شما برای آنها بی ارزش است بلکه می خواهند خیالشان راحت باشد که شما در بدو ورود به استرالیا می توانید از دانسته های مهندسی خود با زبانی که آنها هم متوجه می شونداستفاده نمایید و بنابر این در یک تیم مهندسی می توانید مفید واقع شوید.
  2.  جهت اثبات موضوع فوق به سازمان مهندسین در استرالیا باید از یکسری راه کارهایی که آنها پیش روی شما قرار داده اند پیروی کرده و مدارک خود را بر طبق موازینی که آنها معین نموده اند تنظیم نمایید. ما به شما پیشنهاد می نماییم که حد اکثر تلاش خود را انجام داده و راه کارهای ارائه شده را مطالعه نموده و آنها را به بهترین نحو عمل نمایید. این کارنه تنها باعث می شود که با خیال راحت تری پرونده خود را به سازمان مهندسین در استرالیا ارسال نمایید، بلکه به شما قول می دهیم با این کارتان قسمت بزرگی از آینده روشن خود در استرالیا را پایه گذاری نموده اید. به این معنی که اگر شما واقعا به ساختار فکری که از یک مهندس در استرالیا انتظار می رود اشراف کافی داشته باشید، پس از اخذ اقامت استرالیا شانس خیلی بهتری جهت پیدا کردن کار در زمینه مهندسی خواهید داشت و پله های ثبت خود در نظام مهندسی استرالیا را سریعتر طی خواهید نمود. بنابراین از استفاده از روشهای زیر جدا خودداری فرمایید:

به فکر این نباشید که یک CDR مرتبط با رشته خود بدست آورده و با کمی تغیرات آن را به سازمان مهندسین در استرالیا ارسال نمایید. شاید چنین کاری تا چند وقت پیش می توانست برای شما جواب مثبت از سازمان مهندسین استرالیا به ارمغان بیاورد اما در حال حاضر این کار نه تنها در صد ریسک نپذیرفته شدن CDR شما را بالا می برد، بلکه باعث می شود در جریان قضایا قرار نگیرید و یک کاری را که با کمی مطالعه می توانستید دقیق و تمیز انجام دهید با دوباره کاری های متعدد و سر در گمی زیاد انجام داده و گاها مجبور به پرداخت هزینه های مکرر جهت ارزیابی مجدد به سازمان مهندسین استرالیا گردید.

اگر خودتان فرصت کافی جهت نوشتن ندارید و یا تمایل دارید برای انجام این کار راهنمایی را در کنار خود داشته باشید، ما خرسندیم که در کنار شما این مسئولیت بر عهده بگیریم با رعایت استانداردهای از پیش تعیین شده مهندسین در استرالیا را درک کرده و به موازین آن

ما با علاقه بسیار به صورت حرفه ای افرادی را راهنمایی می کنیم که علاقه دارند یک پرونده حرفه ای به سازمان مهندسین در استرالیا ارسال نموده و از همان ابتدا قدم محکم در راه مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا بردارند.

اگر دارای مدرک مهندسی می باشید اما به هر دلیل علم و دانش شما در زمینه مهندسی کافی نبوده و یا به روز نمی باشد و یا سابقه کاری حرفه ای در زمینه مهندسی ندارید، به نظر ما از طریق مهندسی جهت مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا قدام ننمایید. ممکن است این پیشنهاد به نظرتان غیر منطقی بیاید اما توجه داشته باشید که سازمان مهندسین در استرالیا مدارک را بر اساس سطح بندیهای مختلف انجام میدهد. ممکن است مدرک یک فردی که لیسانس مهندسی دارد به عنوان کاردان ارزشیابی گردد و حتی در بدترین حالت به عنوان کاردان هم معادلسازی نشده و مردود شود. بنا بر این چه بهتر که این دسته از افراد هزینه و وقت خود را صرف این بنمایند که از طرق دیگری مدارک خود را ارزشیابی نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر فرم مربوطه را تکمیل کنید و ارسال نمایید.